Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №3 "Веселка комбінованого типу Южненської міської ради Одеського району Одеської області
Подорож казками
Конспект інтегрованого заняття в середній групі
«Подорож українськими народними казками»
вихователь ЗДО №3 Невесенко Ірина
Мета:
-
закріпити й поглибити знання дітей про українські народні казки, послідовність подій;
-
розвивати та збагачувати словниковий запас, зв’язне мовлення, увагу, мислення, пам’ять;
-
виховувати цікавість та любов до українських народних казок.
Обладнання та матеріали:
Ноутбук, телевізор, зображення героїв казок, аудіо та відео фрагмент мультфільму «Котик і півник», картинки з зображенням казки для викладання в правильній послідовності, телефон (фотоапарат).
Попередня робота:
Читання українських народних казок «Ріпка», «Котик і півник», «Лисичка та журавель», «Рукавичка», «Колобок».
Хід заняття
-
Загадка (слайд 3)
Вихователь пропонує дітям відгадати загадку:
На городі виростала,
Сили набирала,
Непомітно, дуже швидко,
Великою стала.
Став тут дід усіх гукати
Та красуню рвати.
А цю казку, діти, ви
Встигли відгадати? (Ріпка)
Гра «Хто зайвий» (слайд 4)
Вихователь пропонує дітям роздивитись зображення героїв казки й відгадати, який герой зайвий. Дитина розміщує на дошці зображення зайвого героя казки — лисички.
-
Гра «Відгадай, з якої казки звук» (слайд 5)
Вихователь пропонує дітям послухати фрагмент з аудіо казки й відгадати назву (Перегляд фрагмента казки “Котик і півник”(слайд 6)
Гра «Хто зайвий» (слайд 7)
Вихователь пропонує дітям роздивитись зображення героїв казки й відгадати, який герой зайвий. Дитина розміщує на дошці зображення зайвих героїв казки — діда, вовка.
-
Гра «З якої казки тінь» (слайд 8)
Вихователь пропонує розглянути зображення тіні, і відгадати з якої казки герої (Лисичка та журавель). Бесіда з дітьми за змістом казки:
-
З якої казки фрагмент?
-
Кого запросила лисичка в гості?
-
Що приготувала лисичка?
-
Що зробив журавель?
-
Опишіть, яка лисичка? Який журавель?
Гра «Хто зайвий» (слайд 9)
Вихователь пропонує дітям роздивитись зображення героїв казки й відгадати, який герой зайвий. Дитина розміщує на дошці зображення зайвих героїв казки — зайчика, ведмедя.
-
Фізхвилинка — імітаційна руханка (слайд 10).
-
Гра «Чарівна коробка» (слайд 11)
Вихователь пропонує на дотик відгадати, який предмет в коробці (Рукавичка) Дитина розміщує на дошці зображення рукавички.
Гра «Хто зайвий» (слайд 12)
Діти повинні роздивитись зображення героїв казки й відгадати, який герой зайвий. Дитина розміщує на дошці зображення зайвого героя казки — бабусі.
-
Діти розглядають зображення героїв казки й відгадують назву (Колобок)(слайд 13)
-
Створення мультфільму “Колобок”.
Вихователь пропонує дітям розкласти в правильній послідовності картинки з казки.
Вихователь фотографує окремо кожен кадр та виводить на екран.
Вихователь разом з дітьми розподіляють ролі для озвучування казки.
Діти дивляться на екран (слайд 15, 16, 17, 18, 19) та озвучують мультфільм.