Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №3 "Веселка комбінованого типу Южненської міської ради Одеського району Одеської області


запам'ятати

 

ДОСВІД РОБОТИ

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

для дітей старшого дошкільного віку

Мета: 

Навчальна: пояснити значення слова «Соборність»; поглибити знання дітей про свято Соборності; закріпити знання дітей про Україну, її символи, національний одяг, традиції.

Розвиваюча: розвивати пам’ять, увагу, дрібну моторику пальців рук; забезпечити в ході заняття розвиток мови, поповнення словникового запасу; вправляти дітей у виконанні ігрових завдань логіко-математичного характеру.

Виховна: виховувати любов до рідної землі, почуття патріотизму, повагу до державних та народних символів України.

Вид заняття:  змагання, брейн-ринг

Форма заняття: групова

Обладнання: презентація, відео “Дошкільнятам про День Соборності України”, магнітна дошка, 4 дзвоники,  картки  слова-ознаки до гри «Яка Україна?»,  д/г «Збери віночок», по 4  конверти із завданнями для кожної команди, д/г «Знайди прапор», схема герба на форматі А-3, природний матеріал (каштани, горіхи, жолуді, камінці), коректурні таблиці «Народні символи України», картки-пазли з народним вбранням, по 2  математичних приклади на кожну команду, каструля, набір овочів для борщу, сенсорний куб, бочка, гречка.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

І. Організаційний момент.

Діти заходять до зали. Стають в коло.

Вихователь: Діти, ми сьогодні будемо грати гру брейн-ринг. Що таке брейн-ринг? Брейн – це розум, інтелект. Ринг – це місце змагання. Тобто – це гра «змагання розумів, інтелектів.  В цю гру грають командами й ми зараз з вами поділимось на 4 команди, кожна з яких складається з шести осіб. Займіть місця за столами відповідно до ваших емблем. 

Вихователь: Ви сьогодні такі гарні — у вишиванках. А все тому, що ми сьогодні будемо говорити про велике свято для нашої країни – День Соборності України.

Перегляд відео “Дошкільнятам про День Соборності України” (1.41) або розповідь легенди вихователем.

Колись давно Бог створив цілий світ, а у світі багато країн. Одна із них – Україна. Вона дуже гарна та квітуча. І живуть в цій країні щирі, добрі, талановиті люди – українці. Все в цій країні було добре. Аж поки зла сила не вирішила посварити людей, і люди почали сваритися, ображати й ображатися один на одного. Від цього розпалася наша країна на дві частини. Тоді в головному місті нашої країни, в столиці, під назвою… Київ, найрозумніші мужі почали думати, як знову об’єднати нашу країну. Їм потрібно було багато років, щоб помирити та об’єднати нашу країну. І їм це вдалося! 

А день, коли помирилися та об’єдналися дві частини нашої країни назвали – День Соборності України. А ми повинні пам’ятати, що ображати та ображатися, то зло. А сила наша в єдності!

Вихователь: Пограймо в гру, яка називається «Яка наша Україна?».

Дидактична гра «Яка наша Україна?»

Вихователь: Спробуймо підібрати гарні слова про Україну: “Україна – могутня. А ще яка?” 

Вихователь показує картки, а діти добирають слова-ознаки до слова Україна (велика, багата, співуча, квітуча…).

ІІ. Основна частина.

Вихователь: Наш брейн-ринг називається «Віночок дружби». Нам треба зібрати  віночок із квітів. Ця гра має такі правила: 

  1. Ведучий зачитує завдання або питання. 

  2. Після того, як прочитано весь текст завдання подається команда "Час". 

  3. Після сигналу, команда, яка  виконала завдання, натискає на дзвоник  і повідомляє про бажання відповісти.

  4. Якщо команда натиснула на кнопку до сигналу, фіксується "фальстарт" і команда втрачає право відповідати. 

  5. За кожне правильно виконане завдання команда отримує квітку й отримує право приєднати її до віночка.

  1. Завдання від калинки

Вихователь: А зараз увага на екран і перше завдання - 

відгадайте загадку: 

Коли звучить він – всі встають,

до серця руку прикладають,

і вголос, й подумки співають,

і Україну прославляють. (Гімн)

Діти встають і виконують Гімн України. 

Команда, яка першою виконала завдання — отримує квітку і розміщує її на віночку.

2. Завдання від соняшника.

Вихователь: Слухаємо наступну загадку. 

Синьо – жовте полотнище

Гордо майорить.

Це – ознака сили й слави

Української держави. (Прапор)

Вихователь: На столах для кожної команди лежить конверт із намальованим соняшником. В конверті картка з намальованими прапорами різних країн та картки-ключі (додаток 1).

Увага — завдання: Вам необхідно підібрати картку-ключ та накрити їм картку з намальованими прапорами так, щоб відкритим  залишився тільки прапор України.

Команда, яка першою виконала завдання — отримує квітку і розміщує її на віночку.

3. Завдання від маку.

Вихователь: Слухайте ще загадку.

Знак держави головний – 

Всяк його повинен знати.

Воля, слава, сила в нім.

Тож попробуй відгадати. (Герб)

Вихователь: На столах для кожної команди лежить конверт із намальованим маком. В конверті картка з зображенням Герба України -Тризуба (додаток 2).

Увага — завдання: Вам потрібно викласти герб України за допомогою природних матеріалів, які лежать на ваших столах: камінчиків, каштанів, жолудів, горіхів.

Команда, яка першою виконала завдання — отримує квітку і розміщує її на віночку.

4. Завдання від троянди.

Вихователь: На столах для кожної команди лежить конверт із намальованою квіткою трояндою. В конверті коректурна таблиця з народними символами України. Зараз перевіримо, хто з вас найкраще знає Україну. Оголошуємо «Бліцтурнір». За кожну правильну відповідь команда отримує фішку. За кількістю фішок ми визначимо переможця (додаток 3).

Увага — завдання:

Вам потрібно знайти й накрити фішками народні символи за адресою, нагадую, рядки ми рахуємо зверху вниз, а стовпчики — зліва направо:

  • перший рядок, третій стовпчик — калина 

  • другий рядок, другий стовпчик — рушник 

  • четвертий рядок, третій стовпчик — писанка

  • третій рядок, п'ятий стовпчик — віночок

Команда, яка зібрала більше фішок — отримує квітку і розміщує її на віночку.

Гра «Український віночок» 

Одна дитина у віночку в колі, всі інші йдуть по колу: 

Ми віночок цей взяли, 

І на (ім’я дитини)… одягли. 

Ти в віночку потанцюй, 

Потім дітям подаруй. 

Дитина танцює, всі плескають в долоні. Потім дитина знімає віночок, і каже: Я дарую віночок …(ім’я дитини)

5. Завдання від ромашки.

Вихователь: Національний одяг — це святиня кожного народу. Повага до одягу — це повага до свого роду, народу.

Вихователь: На столах для кожної команди лежить конверт із намальованою ромашкою. В конверті пазли на тему «Національне вбрання». 

Увага — завдання: Вам потрібно скласти пазли  й назвати  предмет вбрання (сорочка, вишиванка, плахта, хустка, намисто, шаровари, чоботи, бриль)

Команда, яка першою виконала завдання — отримує квітку і розміщує її на віночку.

6. Завдання від волошки.

Вихователь: Українці – гостинні. А для того, щоб пригощати, потрібно вміти смачно готувати. Діти, які українські страви ви знаєте? Ми з вами приготуємо справжній  українській борщ.

Вихователь: У мене на столі лежать всі інгредієнти, які необхідні нам для приготування борщу: капуста, буряк, цибуля, морква, картопля, фасоль, сіль. 

А от скільки продуктів нам необхідно взяти за рецептом  —  дізнаємось, коли відкриємо конверт з намальованою волошкою.

Вихователь: Увага — завдання: вам потрібно вирішити приклади, підійти до столу, взяти необхідну кількість продуктів та покласти у каструлю.

Команда, яка першою виконала завдання — отримує квітку і розміщує її на віночку.

7. Завдання від безсмертника.

Вихователь: У нас, українців,  є багато народних ігор, в які ми з вами полюбляємо грати.  А в які ігри ми пограємо сьогодні — зараз дізнаємось. Вам треба дістати з мішечка предмет, який і підкаже що це за гра.

Увага — завдання: Перш ніж дістати предмет, ви маєте впізнати його на дотик і відповісти на запитання: «Що це?» (гречка, бочка)

Команда, яка першою виконала завдання — отримує квітку і розміщує її на віночку.

Народна рухлива гра «Гречка» 

Діти стають у колону. Кожен згинає ліву ногу в коліні, тримає її лівою рукою. Праву руку кладе на плече товаришеві. Так усі починають стрибати з просуванням уперед, приспівуючи:

Ой чук, гречки,

 чорні овечки.

А я гречки намелю, 

гречаників напечу.   

Хто збився — вибуває з гри. Потім стрибки виконуються на іншій нозі.

ІІІ. Заключна частина.

Ви добре справились з усіма завданнями й створили віночок дружби. Ви всі справжні друзі! А тепер давайте на знак нашої дружби візьмемося за руки й покажемо всьому світу, що ми єдині. Адже головним символом Дня Соборності України є “Ланцюг єдності”,  ланцюжок з людей, що взялися за руки. Бо нас всіх, українців, об'єднує бажання жити в єдиній, незалежній, квітучій, мирній країні – в соборній Україні!

 

ФЛЕШМОБ “ВКРАЇНСЬКІ КОЗАЧАТА”