Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №3 "Веселка комбінованого типу Южненської міської ради Одеського району Одеської області


запам'ятати

 

Подорож казками

Конспект інтегрованого заняття в середній групі 

«Подорож українськими народними казками»

вихователь ЗДО №3 Невесенко Ірина

Мета:  

  • закріпити й поглибити знання дітей про українські народні казки, послідовність подій;

  • розвивати та збагачувати словниковий запас, зв’язне мовлення, увагу, мислення, пам’ять;

  • виховувати цікавість та любов до українських народних казок.

Обладнання та матеріали: 

Ноутбук, телевізор, зображення героїв казок, аудіо та відео фрагмент мультфільму «Котик і півник», картинки з зображенням казки для викладання в правильній послідовності, телефон (фотоапарат).

Попередня робота: 

Читання українських народних казок «Ріпка», «Котик і півник», «Лисичка та журавель», «Рукавичка», «Колобок».

Хід заняття

  1. Загадка (слайд 3)

Вихователь пропонує  дітям відгадати загадку: 

На городі виростала,

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко,

Великою стала.

Став тут дід усіх гукати

Та красуню рвати.

А цю казку, діти, ви

Встигли відгадати? (Ріпка)

Гра «Хто зайвий» (слайд 4)

Вихователь пропонує  дітям роздивитись зображення героїв казки й відгадати, який герой зайвий. Дитина розміщує на дошці зображення зайвого героя казки — лисички.

  1. Гра «Відгадай, з якої казки звук» (слайд 5) 

Вихователь пропонує дітям послухати фрагмент з аудіо казки й відгадати назву (Перегляд фрагмента казки “Котик і півник”(слайд 6)

Гра «Хто зайвий» (слайд 7) 

Вихователь пропонує дітям роздивитись зображення героїв казки й відгадати, який герой зайвий. Дитина розміщує на дошці зображення зайвих героїв казки — діда, вовка.

  1. Гра «З якої казки тінь» (слайд 8) 

Вихователь пропонує розглянути зображення тіні, і відгадати з якої казки герої (Лисичка та журавель). Бесіда з дітьми за змістом казки:

  • З якої казки фрагмент?

  • Кого запросила лисичка в гості?

  • Що приготувала лисичка?

  • Що зробив журавель?

  • Опишіть, яка лисичка? Який журавель?

Гра «Хто зайвий» (слайд 9)

Вихователь пропонує дітям роздивитись зображення героїв казки й відгадати, який герой зайвий. Дитина розміщує на дошці зображення зайвих героїв казки — зайчика, ведмедя.

  1. Фізхвилинка — імітаційна руханка (слайд 10). 

  2. Гра «Чарівна коробка» (слайд 11)

Вихователь пропонує на дотик відгадати, який предмет в коробці (Рукавичка) Дитина розміщує на дошці зображення рукавички.

Гра «Хто зайвий» (слайд 12)

Діти повинні роздивитись зображення героїв казки й відгадати, який герой зайвий. Дитина розміщує на дошці зображення зайвого героя казки — бабусі.

  1. Діти розглядають зображення героїв казки й відгадують назву (Колобок)(слайд 13)

  1. Створення мультфільму “Колобок”. 

Вихователь пропонує дітям  розкласти в правильній послідовності картинки з казки.

Вихователь фотографує окремо кожен кадр та виводить на екран. 

Вихователь разом з дітьми розподіляють ролі для озвучування казки. 

Діти дивляться на екран (слайд 15, 16, 17, 18, 19) та озвучують мультфільм.

 

 

https://vseosvita.ua/library/konspekt-intehrovanoho-zaniattia-v-serednii-hrupi-podorozh-ukrainskymy-narodnymy-kazkamy-652439.html?rl=308701